Czy można odczytywać recepty na telefonie?

Czy można odczytywać recepty na telefonie?

Obecnie udając się do apteki nie musimy mieć przy sobie papierowej recepty, dziś papierowa wersja recept stała się przeżytkiem. Technologia poszła tak dalece do przodu, że zamiast tradycyjnych recept, wystawiane są jedynie e recepty, dzięki którym nie trzeba nic drukować, ani pamiętać o zabraniu recepty z domu.

Jaki związek ma e recepta z naszym telefonem komórkowym? Jeżeli będziemy chcieli znaleźć naszą e receptę w telefonie, wystarczy, że zainstalujemy specjalną aplikację. Dzięki niej szybko odnajdziemy konkretną e receptę i wykupimy w aptece potrzebne leki.

Znajdź elektroniczną receptę w aplikacji

Jak już wspomnieliśmy e-recepty mogą w ogóle nie być drukowane, a zamiast nich otrzymujemy tylko numer bądź szukamy swojej e recepty w aplikacji internetowej. Oczywiście musimy tą aplikację zainstalować na swoim telefonie, co nie jest zbyt trudne. Aplikacja jest bezpłatna i wyjątkowo łatwa w obsłudze, a dla osób wykupujących w miesiącu większą liczbę leków, bardzo przydatna.

Jak znaleźć elektroniczną receptę w aplikacji?

Kiedy już ściągniemy aplikację na swój telefon komórkowy, trzeba będzie się w niej zarejestrować i zalogować, aby na własnym koncie znaleźć e recepty wystawione wcześniej przez lekarzy. Każda elektroniczna recepta będzie nowym dokumentem w aplikacji, a dzięki kodowi dostępnemu po jej otwarciu, będziemy mogli swobodnie wykupić leki w każdej aptece.

Czy e-recepta online jest trudna do odczytania? Czy każdy poradzi sobie z aplikacją mObywatel? Na te i inne pytania odpowiedź jest tylko jedna. Zarówno aplikacja mObywatel jest wyjątkowo prosta w obsłudze, jak i odczyt e recept w telefonie nie powinien nikomu sprawiać większych trudności. Nie wiesz jak pobrać aplikację? Zajrzyj do sklepu google i znajdź nazwę mObywatel.