Czy warto korzystać z teleporady lekarskiej?

Czy warto korzystać z teleporady lekarskiej?

Teleporada to rozwiązanie, które w polskim systemie ochrony zdrowia pojawiło się już jakiś czas temu. Początkowo teleporada jak każda nowość traktowana była dość nieufnie. Szybko jednak zaczęła cieszyć się popularnością wśród pacjentów. Zobaczmy, jakie zalety ma teleporada.

Teleporada lekarska – jakie daje korzyści?

Teleporada lekarska to udzielanie pomocy przez lekarza pierwszego kontaktu na odległość. Teleporada lekarska może mieć formę rozmowy telefonicznej. Często udzielana jest także przez Internet. Z pomocy lekarza można skorzystać bez konieczności osobistego udawania się do przychodni czy prywatnego gabinetu.

Za teleporadę płaci się też mniej niż za prywatną wizytę. Wiąże się to z oszczędnością zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób przebywających za granicą oraz dla tych, które potrzebują wyłącznie recepty.

Kiedy można z niej skorzystać?

Teleporada lekarska może zostać udzielona w terminie najbardziej dogodnym dla pacjenta. Teleporada e recepta to rozwiązanie, którego zalety szczególnie docenią osoby chore przewlekle zażywające leki na stałe. Pozwala im uzyskać receptę na niezbędne preparaty lecznicze bez zbędnej zwłoki. Teleporada e recepta może zostać wypisana także na antykoncepcję awaryjną.

Recepta generowana jest w formie kodu, na pewno się nie zgubi. Może zostać zrealizowana w każdej aptece. Teleporada recepta to brak konieczności oczekiwania na wizytę.