Czym są recepty przez internet?

Czym są recepty przez internet?

Elektroniczne recepty funkcjonują w Polsce od 1 stycznia 2020 roku. Są one ogromnym ułatwieniem zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy. Co istotne, dzisiaj e receptę można otrzymać bez konieczności udawania się do lekarza. W sieci działają specjalne platformy medyczne, gdzie można otrzymać e-receptę.

Jak zamówić e-receptę online?

Online recepta można zamówić w bardzo prosty sposób. Trzeba tylko mieć dostęp do internetu oraz wybrać dedykowaną platformę medyczną. Online recepta to szczególnie dogodne rozwiązanie dla osób chorych przewlekle, które potrzebują przedłużenia recepty na już zażywane leki. Zamówienia na online recepta mogą składać także osoby, które potrzebują leków przeciwbólowych albo uspokajających.

Popularna jest też recepta na antykoncepcje online. Wystawienie recepty online nie zajmuje wiele czasu. Jest to naprawdę szybka e-recepta. Osoby, które interesuje szybka e-recepta i wypełnią formularz w godzinach od 8.00 do 20.00, otrzymają receptę po upływie 15 minut. Oczywiście szybka e-recepta zostanie wypisana tylko wtedy, gdy nie ma przeciwwskazań do terapii.

Jak wykupić receptę online?

Erecepta online oraz recepta na antykoncepcje online może zostać wykupiona w każdej aptece, która dany lek posiada na stanie. Kod, który potrzebny jest do wykupienia recepty przesyłany jest w wiadomości SMS lub na adres e-mail w pliku PDF. Recepta na antykoncepcje online może zostać wykupiona osobiście lub przez bliska osobę. Erecepta online nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.