Jak szybko otrzymać e-receptę?

Jak szybko otrzymać e-receptę?

Recepty elektroniczne zostały w Polsce wprowadzone od 1 stycznia 2020 roku. Okazały się rozwiązaniem bardzo wygodnym dla pacjentów. Przyczyniły się też do powstania nowych usług medycznych. E recepta może zostać dzisiaj wystawiano nie tylko w stacjonarnym gabinecie lekarza. Dziś można ją otrzymać także przez internet.

Jak dostać receptę online?

Online recepta może zostać wystawiano przez uprawnionego lekarza, który pracuje dla platformy medycznej. Online recepta wystawiana jest na podstawie informacji, które pacjent zawarł w kwestionariuszu na stronie wybranej przez siebie platformy. Analizą informacji zajmuje się doświadczony lekarza.

Gdy uzna on, że nie ma przeciwwskazań do terapii, online recepta zostanie wypisana. Szybka e-recepta to rozwiązanie, które sprawdza się w bardzo wielu sytuacjach. Istotne jest też to, że szybka e-recepta to usługa, za którą nie trzeba wiele płacić.

Szybka e-recepta: na jaki leki można ją dostać?

Są leki, na które szybka e-recepta nie zostanie wypisana. Erecepta online może zostać wystawiona osobom, które cierpią na schorzenia przewlekłe i chcą kontynuować terapię. Często jest też wybierana recepta na antykoncepcję online. Osoby, które interesuje recepta na antykoncepcje online czy też na leki przyjmowane na stałe, zamówienie na lek złożą w ciągu kilku minut. Każda erecepta online, a więc także recepta na antykoncepcje online może zostać wykupiona w każdej aptece, który dany lek posiada na stanie. Osoby, które realizują erecepta online muszą podać kod i numer PESEL.