Elektroniczna recepta bez oczekiwania na wizytę u lekarza

Elektroniczna recepta bez oczekiwania na wizytę u lekarza

Jednym z osiągnięć współczesnej medycyny są porady lekarskie na odległość. Dzięki nim pacjenci nie muszą oczekiwać na przyjęcie przez lekarza w długiej kolejce. Nowoczesnym rozwiązaniem jest także e-recepta.

Jak wygląda realizacja e-recepty?

E-recepta zastąpiła tradycyjne papierowe recepty. Osoby, które chcą zrealizować e-receptę muszą podać w aptece indywidualny kod. Składa się ona z czterech cyfr. Platformy internetowe, które świadczą usługi z zakresu telemedycyny przesyłają pacjentom ten kod na dwa sposoby.

Może to być zarówno wiadomość SMS, jak e-mail, do którego dołączony jest plik PDF. E-recepta może zostać zrealizowana w każdej stacjonarnej i internetowej aptece. Elektroniczna recepta ma bardzo wiele zalet. Jedną z największych jest to, że elektroniczna recepta jest czytelna. Ryzyko, że farmaceuta wyda niewłaściwy lek praktycznie nie istnieje.

Elektroniczna recepta: na jakie leki może zostać wystawiona?

Wiele osób korzysta obecnie z konsultacji lekarskich online. Dla wielu osób jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Należy jednak pamiętać o tym, że nie można otrzymać recepty na wszystkie leki. Elektroniczna recepta może zostać wystawiona na leki przeciwbólowe, przyjmowane na stałe.

Recepty online wystawiane są także na tabletki antykoncepcyjne dzień po. Recepty online realizuje się w taki sam sposób, jak te, które lekarz wypisuje w swoim gabinecie. Recepty online pozwalają uniknąć oczekiwania na wizytę lekarska, co nabiera szczególnego znaczenie w sezonie przeziębień i infekcji grypowych.