Jak szybko uzyskać e receptę?

Jak szybko uzyskać e receptę?

Elektroniczna recepta już od ponad dwóch lat zastępuje tradycyjne recepty papierowe. Bardzo szybko zdobyła ona zaufanie zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Elektroniczna recepta może zostać wystawiona bardzo szybko i to bez konieczności osobistej wizyty u lekarza.

Jak otrzymać elektroniczną receptę?

Elektroniczna recepta może zostać wypisana podczas osobistej wizyty u lekarza. Można ją też otrzymać podczas telefonicznej konsultacji lekarskiej. Można też skorzystać z możliwości, jakie daje przychodnia online. W tym przypadku konsultacja może mieć formę ankiety medycznej. Taka forma sprawdzi się w przypadku, gdy erecepta ma zostać wypisana na leki przyjmowane na stałe.

Recepta przez internet pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Na ogół recepta przez internet jest wypisywana w przeciągu 15 minut. Osoby, które interesuje recepta przez internet zamówienia mogą składać przez 7 dni w tygodni.

Czy na każdy lek można dostać receptę przez internet?

Recepty online nie mogą być wypisywane na wszystkie leki, które dopuszczone są do obrotu w Polsce. Leki psychotropowe należą do tej kategorii, na które recepty online nie są wypisywane.

Recepty online sprawdzają się świetnie, gdy pacjent chce otrzymać receptę nie tylko na lek przyjmowany na stałe, ale także na tabletkę dzień po. Erecepta może zostać wykupiona w każdej recepcie. Erecepta jest bardzo dużym ułatwieniem dla wszystkich: lekarzy, pacjentów i farmaceutów. Jej wypisanie nie zajmuje dużo czasu, farmaceuci nie mają problemów z jej odczytaniem, a pacjenci oszczędzają czas.