Jakie zalety ma recepta otrzymana przez Internet?

Jakie zalety ma recepta otrzymana przez Internet?

System e-recept został wprowadzony w Polsce w 2020 roku. Elektroniczna recepta bardzo szybko zdobyła zaufanie wielu pacjentów. Jednocześnie sprawiła, że na rynku usług medycznych pojawiła się nowe usługa. Są to recepty online.

Jak można otrzymać receptę bez wizyty?

Elektroniczna recepta zastąpiła tradycyjne recepty w formie papierowej. Dane, które zawiera elektroniczna recepta są takie same, jak te, które zawierała papierowa recepta. Znajduje się na niej imię i nazwisko pacjenta, dane lekarza, który ją wypisał oraz dane o leku. Erecepta nie ma jednak postaci fizycznej, jest zapisywana w specjalnym systemie.

Erecepta ma wiele zalet. Przede wszystkim erecepta może zostać wypisana bez konieczności odbycia osobistej wizyty u lekarza. Dzięki temu pacjenci mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu. E recepty pacjenci mogą otrzymać podczas konsultacji telefonicznej lub przez Internet.

Realizacja recepty stacjonarnie i online

Sposób realizacji recepty online wygląda tak samo, jak realizacji e recepty wypisanej podczas osobistej wizyty u lekarza. Podczas wykupowania recepty online należy podać farmaceucie otrzymany kod. Recepta przez internet może zostać wykupiona w każdej aptece stacjonarnej lub internetowej. Może zostać wystawiona za pośrednictwem jednego z portali medycznych.

Recepta przez internet jest odpłatna w stu procentach. Warto wiedzieć, że nie można jej otrzymać na każdy lek. Receptę przez internet można otrzymać między innymi na leki przyjmowane na stałe i antykoncepcję awaryjną.