Jakie leki są dostępne na receptę online?

Jakie leki są dostępne na receptę online?

W dobie Internetu coraz częściej robimy zakupy online. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie, a ilość sklepów internetowych pozwala na szybkie i sprawne zakupy, prawie każdego towaru, w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Czy jednak można kupić lek na receptę przez Internet?

Leki na receptę dostępne przez Internet

Sklepy internetowe funkcjonują praktycznie we wszystkich branżach, nie inaczej jest też z aptekami. W tych działających online kupimy właściwie wszystkie towary dostępne bez recepty, które zostaną wysłane na nasz adres. Trochę inaczej jednak wygląda sytuacja, kiedy chcemy kupić lek na receptę przez Internet.

Wiele osób zastanawia się, czy realizacja recepty przez Internet jest w ogóle możliwa. W dobie załatwiania wielu rzeczy online, nawet wizyta u lekarza może odbyć się zdalnie. Na stronach wielu placówek medycznych, a także na ich infoliniach dowiemy się, jak zamówić receptę online podczas teleporady. 

Jak kupić leki na receptę online?

Jeśli podczas konsultacji lekarskiej została wystawiona e recepta, realizacja online jest możliwa. Trzeba jednak wiedzieć, że polskie prawo nie dopuszcza obecnie wysyłkowej sprzedaży leków na receptę. Dlatego też zakupiony lek na receptę przez Internet, można odebrać w najbliższej aptece. Od tej zasady istnieje pewien wyjątek – można realizować receptę online z dostawa pod wskazany adres, pod warunkiem, że skorzystamy w porady w internetowej przychodni, gdzie lekarz weryfikuje zasadność takiego rozwiązania.