Trzy proste kroki do otrzymania recepty bez wizyty w przychodni

Trzy proste kroki do otrzymania recepty bez wizyty w przychodni

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy erecepta bardzo zyskała na popularności. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż tego typu usługa charakteryzuje się wieloma zaletami. Do tych najważniejszych na pewno trzeba zaliczyć szybkość, bezpieczeństwo, wygodę, łatwość realizacji i stały dostęp do niej na Internetowym Koncie Pacjenta. Dlatego też tak wielu pacjentów z niej korzysta.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się platformy umożliwiające uzyskanie recepty poza godzinami pracy przychodni stacjonarnych. Jak jest wystawiania e-recepta przez Internet? Oto trzy proste kroki.

Krok pierwszy – wypełnienie formularza

Pierwszym krokiem do tego, aby e-recepta stała się faktem jest wypełnienie odpowiedniego formularza dostępnego na platformie świadczącej takie usługi. W tym przypadku należy podać wszystkie niezbędne informacje – potrzebne leki, schemat dawkowania i ilość opakowań.

Dodatkowo warto w tym formularzu umieścić także informacje dotyczącego tego, z jakiego powodu dany lek jest przyjmowany oraz dane umożliwiające weryfikację. Te wszystkie dane są niezbędne do wystawienia prawidłowej i dostosowanej do pacjenta recepty.

Krok drugi – opłacenie usługi

Kolejny krokiem do uzyskania e-recepty jest opłacenie tej usługi. Dlaczego jest to płatne? Otóż platformy oferujące szybkie recepty przez Internet są podmiotami prywatnymi, które nie mają podpisanych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednak – co trzeba tu zaznaczyć – w większości przypadków opłaty te nie są zbyt wygórowane i zazwyczaj znacząco niższe niż prywatna wizyta u lekarza. Sam proces zapłaty jest szybki i bezpieczny – większość platform realizuje go za pomocą serwisów szybkich płatności. 

Krok trzeci – odbiór recepty

Po wypełnieniu formularza i opłaceniu usługi recepta online jest przygotowywana i wysyłana do pacjenta. Tutaj formy są różne – może to być mail lub sms. Natomiast czas oczekiwania jest zazwyczaj bardzo krótki (zazwyczaj do jednej godziny), jednak w wyjątkowych sytuacjach może się on przeciągnąć do kilkunastu godzin.

E-recepta online to usługa popularna i ciesząca się sporym zainteresowaniem. Warto z niej skorzystać – zwłaszcza w sytuacji, gdy dostęp do lekarza lub przychodni jest z różnych powodów utrudniony.