Recepta online: czy warto z niej korzystać?

Recepta online: czy warto z niej korzystać?

E-recepty pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno. Bardzo szybko e-recepty zdobyły wśród pacjentów dużą popularność. Mogą dzisiaj zostać wystawione nie tylko podczas osobistej wizyty u lekarza. Pewną nowością na rynku usług medycznych są recepty online.

Jakie korzyści dają recepty online?

Wystawiane zdalnie recepty online przynoszą pacjentom bardzo wiele korzyści. Osoby, które już korzystały z tego rozwiązanie podkreślają, że recepty pozwoliły im zaoszczędzić mnóstwo czasu. Osoby, które skorzystają z konsultacji lekarskiej zdalnie otrzymają recepty online w ciągu 15 minut. Nie muszą wcześniej umawiać się na wizytę i spędzać wielu godzin w przychodni.

Platformy medyczne, które oferują konsultacje lekarskie oraz recepty online działają 7 dni w tygodniu. Na konsultację można umówić się w zasadzie od ręki.

Jak wykupić receptę?

Osoby, które interesuje elektroniczna recepta przez Internet nie muszą zakładać Internetowego Konta Pacjenta. Elektroniczna recepta może zostać wykupiona w każdej stacjonarnej aptece. Aby otrzymać lek, trzeba podać w aptece kod i numer PESEL.

Elektroniczna recepta może zostać wypisana na tabletki antykoncepcyjne oraz leki zażywane na stałe. Recepta przez internet wystawiana jest przez uprawionego lekarza. Recepta przez internet ważna jest przez 30 dni. Osoby, które interesuje recepta muszą wcześniej wypełnić formularz na stronie wybranej platformy medycznej. Zgłoszenia weryfikowane są przez doświadczonych lekarzy.