Recepta w aplikacji mobilnej

Recepta w aplikacji mobilnej

Jeżeli chcemy korzystać z e recept za pośrednictwem telefonu komórkowego, musimy ściągnąć aplikację mObywatel, założyć profil zaufany, a potem własne konto w aplikacji.

Dzięki temu zyskujemy wszystkie e recepty w jednym miejscu i możemy sprawdzać ich stan zawsze wtedy, gdy mamy dostęp do Internetu. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, nawet dla osób które nie znają się na obsłudze Internetu.

Obsługa aplikacji wyjątkowo prosta

Obsługa aplikacji mObywatel jest wyjątkowo prosta, jedyne co musimy zrobić to ściągnąć ją na telefon, zarejestrować się i zalogować za pośrednictwem profilu zaufanego, a potem już za każdym razem kiedy otworzymy aplikację, będzie pokazywało się nasze konto. Jak już wspomnieliśmy, do korzystania z aplikacji mObywatel jest niezbędny profil zaufany. To możliwość logowania za pośrednictwem profilu zaufanego, daje bezpieczeństwo i gwarantuje, że wszystkie informacje w aplikacji są poufne i znane tylko tobie i lekarzowi prowadzącemu.

Niezależenie od tego czy zostanie wystawione jedna e recepta, czy będziesz miał ich kilka w aplikacji, zawsze będziesz mógł z nich skorzystać, pod warunkiem że się nie przedawnią.

Czy założenie profilu zaufanego jest trudne?

Jeżeli nie potrafisz samodzielnie założyć profilu zaufanego, nie posiadasz dostępu do konta bankowego przez Internet, możesz go założyć w każdej palcówce urzędowej bądź pocztowej. Posiadanie profilu upoważnia cię do załatwiania wielu spraw przez Internet, elektroniczna recepta nie jest jedynym dokumentem, który możesz w ten sposób odebrać i wykorzystać w aptece.

Posiadając aplikację, nie będzie ci potrzebny żaden numer, wystarczy że wybrana przez ciebie e-recepta online będzie znajdowała się w aplikacji, a tam farmaceuta sczyta ją za pomocą kodu QR.