W jaki sposób odebrać receptę przez internet?

W jaki sposób odebrać receptę przez internet?

Kiedy istniały tylko papierowe recepty, pacjent był zmuszony czekać w kolejce do swojego lekarza, który mógł wystawić recepty w formie papierowej na poszczególne leki. Obecnie istnieje e recepta online, dzięki której pacjent bez wizyty u lekarza może otrzymać receptę w wersji elektronicznej na swoje stałe leki i wykupić ją w dowolnie wybranej aptece.

Istnieje także portal z usługami elektronicznych recept, z którego mogą skorzystać wszyscy potrzebujący recept na określone leki. Dlatego jeżeli przyjmujesz na stałe leki, kończy ci się opakowanie i nie masz jak dostać się do swojego lekarza, możesz skorzystać z serwisu, w którym bez problemu otrzymasz elektroniczną receptę i w krótkim czasie wykupisz niezbędne leki.

Kiedy warto skorzystać z recepty przez internet?  

Elektroniczna recepta to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto przyjmuje leki na stałe, a wizyta u lekarza prowadzącego jest kłopotliwa. Mogą to być leki na astmę, mogą to być tabletki antykoncepcyjne, na stronie serwisu wymienione są poszczególne leki, na które można otrzymać receptę przez Internet. Czasami zdarza się że nie możemy w danym momencie udać się do lekarza, który przepisuje nam leki, dlatego recepta przez Internet będzie doskonałą alternatywą i wyjściem z tej konkretnej sytuacji.

Mowa tutaj jedynie o przedłużeniu i kontynuacji konkretnych leków, w przypadku chorób i pogorszenia samopoczucia, zawsze konieczna jest wizyta u lekarza.

Na jakiej leki można otrzymać receptę przez internet?

Nie na wszystkie leki przysługuje e-recepta przez internet, choć lista tych leków jest dość obszerna i cały czas powiększana. Serwis medyczny oferuje także porady online lekarz, na podstawie których również wystawione są elektroniczne recepty.