Jak wygodnie otrzymać receptę?

Jak wygodnie otrzymać receptę?

Jeszcze nie tak dawno pacjenci, którzy chcieli otrzymać receptę nawet na leki przyjmowane na stałe musieli osobiście odwiedzić gabinet lekarza. Dzisiaj nie jest to już konieczne. Dzięki internetowym platformom telemedycznym erecepta może zostać wypisana na odległość.

Recepta przez Internet: co zrobić, aby ją otrzymać?

Pierwszy krok, który pozwoli uzyskać e-receptę przez Internet to wybranie platformy telemedycznej, która taką usługę ma w swojej ofercie. Znalezienie takiej platformy nie zajmie wiele czasu. Działa ich bowiem wiele.

Kolejny krok to wypełnienie kwestionariusza na stronie platformy. Jest on weryfikowany przez lekarzy. E-recepta przez Internet wystawiana jest naprawdę bardzo szybko. E-recepta przez Internet może zostać zrealizowana w każdej aptece. Osoby, które interesuje erecepta wypisywana przez Internet mogą otrzymać ją w godzinach od 8.00 do 22.00.

Na jakie leki otrzymam receptę online?

E-recepta jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Należy jednak mieć świadomość, że recepta online nie zostanie wystawiona na każdy lek. Przez Internet pacjenci nie mogą otrzymać recepty na antybiotyki i leki psychotropowe.

Recepta online może zostać wypisana na leki antykoncepcyjne, przeciwbólowe i na infekcje intymne. Recepta online może zostać wystawiona również na leki przyjmowane na stałe. E-recepta przez Internet nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci muszą więc liczyć się z tym, że za lek zapłacą 100%. Niezbędny do wykupienia recepty kod przesyłany jest wiadomością SMS.