Recepta przez Internet - jak ją uzyskać?

Recepta przez Internet – jak ją uzyskać?

Konsultacje lekarskie przez Internet to bardzo wygodna forma skorzystania z porady lekarskiej. Obecnie działa w Polsce wiele nowoczesnych platform, które umożliwiają takie konsultacje. Co ważne, korzystającym z nich osobom w razie potrzeby może zostać wystawiona erecepta.

Jak działa recepta online?

Osoby, które interesuje erecepta przede wszystkim muszą znaleźć platformę telemedyczną, która świadczy taką usługę. Obecnie nie jest to wcale trudne. Erecepta wystawiana jest przez doświadczonych lekarzy. Recepta online nie jest oczywiście wystawiana w ciemno.

Wcześniej konieczna jest konsultacja z lekarzem. Na ogół polega ona na wypełnieniu szczegółowego formularza. Recepta online wypisywana jest po zweryfikowaniu informacji zamieszczonych w formularzu. Na ogół trwa to około 5 minut. Recepta online niczym nie różni się od tej wypisanej w gabinecie lekarskim. Oznacza to, że recepta online jest realizowana przez każdą aptekę.

Jakie leki może wypisać lekarz?

Recepta przez Internet ma pewne ograniczenia. Znaczy to, że recepta przez Internet nie może zostać wypisane na wszystkie leki, które sprzedawane są na receptę. Recepta przez Internet może zostać wypisana osobom przyjmującym leki na stałe. E-recepta może zostać wystawiona również na leki antykoncepcyjne, przeciwbólowe i na infekcje intymne.

E-recepta realizowana jest na podstawie kodu PIN. Pacjenci otrzymują go w wiadomości SMS. Zachowuje ważność przez 30 dni od dnia, w którym została wypisana. Recepty realizowane przez platformę telemedyczną nie są refundowane.