Naucz się korzystać z aplikacji mobilnej

Naucz się korzystać z aplikacji mobilnej

Jeżeli posiadasz telefon komórkowy, koniecznie zainstaluj aplikację mObywatel, aby móc swobodnie odbierać i wykupywać z jego pomocą e recepty, dzięki którym nie będą ci już potrzebne żadne papierowe recepty, ani nawet zapamiętywanie numerów e recept, które otrzymujemy od lekarza.

Do prawidłowego korzystania z aplikacji mObywatel będziesz także potrzebować profilu zaufanego, bez którego nie ma możliwości zarejestrowania się w tym serwisie.

Zrealizuj recepty z aplikacją mObywatel

Kiedy już założysz profil zaufany i prawidłowo zainstalujesz aplikację mObywatel, każda e recepta będzie przechodziła przez twoje konto, a co za tym idzie będziesz mógł swobodnie z nich korzystać, jadąc do apteki nawet na drugi koniec miasta.

To prawdziwa zaleta, że możesz korzystać z elektronicznych recept, a farmaceuta w aptece nie musi domyślać się jaki właściwie lek został wypisany. Nie musisz kupować leków w lokalnej aptece, gdzie nieczytelne pismo doktora jest już znane, wystarczy ci e recepta i będziesz mógł wykupić leki w każdej aptece, nawet w aptece online.

Jak zrealizować e receptę?

Zastanawiasz się czy taka e recepta jest trudna do zrealizowania? Nigdy nie korzystałeś z aplikacji medycznych i urzędowych? Nie martw się. To wszystko jest bardzo proste. Kiedy już założysz konto w aplikacji mObywatel, wystarczy żebyś wszedł na kartę e recept, a tam będzie dostępna każda elektroniczna recepta wystawiona przez lekarza w ostatnim czasie. Jeżeli nie skasujesz przestarzałych dokumentów, także później będziesz miał dostęp, dzięki czemu sprawdzisz jakie leki przepisane miałeś od poszczególnych lekarzy, a przy następnej wizycie kolejna e-recepta online będzie tylko formalnością.