Nowoczesne i wygodne e recepty

Nowoczesne i wygodne e recepty

W dobie smartfonów i Internetu, wiele codziennych spraw można znacznie uprościć załatwiając je online. Jednym z takich udogodnień jest recepta przez Internet, która jest znacznie wygodniejsza od tej tradycyjnej, papierowej. 

Jak działa elektroniczna recepta?

Podczas wizyty u lekarza zazwyczaj dostajemy tradycyjną receptę. Jednak już od dłuższego czasu ma ona czterocyfrowy kod, który umożliwia wykupienie leków w aptece, nawet jeśli nie mamy przy sobie papierowej wersji. Warto wiedzieć, że taką receptę można otrzymać całkowicie zdalnie, bez potrzeby przychodzenia do gabinetu.

Można umówić się na teleporadę lub konsultację lekarską online. Wystawiona podczas takiego kontaktu elektroniczna recepta może być odebrana na kilka sposobów – lekarz wysyła ją do pacjenta smsem, mailem, udostępnia przez specjalną aplikację lub po prostu podaje kod niezbędny do jej realizacji. W aptece wystarczy podać swój pesel oraz otrzymany czterocyfrowy pin. 

Zalety recepty przez Internet

E recepty online to doskonałe rozwiązanie oszczędzające czas. Sprawdzają się one przede wszystkim wtedy, gdy kończą nam się leki zażywane na stałe lub potrzebujemy doraźnych środków na niegroźne schorzenia. W takich przypadkach czekanie w długich kolejkach pod gabinetem jest sporą stratą czasu. Internetowe recepty skutecznie rozwiązują ten problem. E recepty można zrealizować w dowolnej aptece, a ich ważność to zazwyczaj 30 dni od daty wystawienia. Miejscem gdzie można łatwo i sprawnie uzyskać receptę online jest serwis internetowy.