Po receptę nie trzeba stać w kolejce do lekarza

Po receptę nie trzeba stać w kolejce do lekarza

Do świadczenia usług medycznych coraz częściej wykorzystywane są obecnie nowoczesne technologie. Bardzo popularną w czasach pandemii koronawirusa formą kontaktu z lekarzem jest konsultacja telefoniczna. Podczas rozmowy telefonicznej specjalista może wypisać e-receptę. Taka recepta może zostać wystawiona także online.

Czym jest recepta online?

E-recepty lekarze zobowiązani są wypisywać już od 2020 roku. Zamiana papierowych recept na te w formie elektronicznej sprawiła, że recepty online mogą być wystawiane bez większych problemów. Ellaone recepta może być wystawiona bez kontaktu z lekarzem w przychodni. Ellaone recepta online cieszy się bardzo dużą popularnością. Dzięki Ellaone recepta można uzyskać receptę na lek bez konieczności stania w kolejce do lekarza.

To sposób na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Ponadto decydując się na Ellaone recepta online zmniejsza się ryzyko zakażenia nie tylko koronawirusem ale i innymi wirusami w przychodni czy gabinetach lekarskich.

Kto wystawi receptę na Ellaone?

Ellaone e-recepta jest wystawiane przez lekarza, który udziela porad lekarskich online. Ellaone e-recepta może zostać wystawiona osobom przyjmującym leki na stałe. Recepta online Ellaone mogą otrzymać także osoby, które muszą skorzystać z awaryjnej antykoncepcji. Konsultacje dla osób, które chcą otrzymać e-receptę są płatne – koszt to około 50 zł.

Unikanie bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi czy w przychodni, czy w aptece to jedna z największych zalet, jakie posiada recepta online Ellaone. To także oszczędność czasu. Kod niezbędny do realizacji recepty przesyłany jest w ciągu 5 min.