Zalety e-recepty - dlaczego warto z niej skorzystać?

Zalety e-recepty – dlaczego warto z niej skorzystać?

Nowoczesne technologie sprawiły, że obecnie istnieje wiele podmiotów medycznych, które wykonują działalność leczniczą na odległość. Ellaone recepta to prosty i bardzo wygodny sposób na otrzymanie elektronicznej recepty na pewną grupę leków.

Na jakie leki są wypisywane recepty online?

Ellaone recepta to możliwość szybkiego otrzymania recepty na antykoncepcję „dzień po”, leki zażywane na stałe czy leki doraźne. Możliwość otrzymania Ellaone recepta jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla pacjenta. Jest to szczególnie korzystne w okresie, gdy szaleją wirusy. Ellaone recepta online nie wymaga osobistego kontaktu z lekarzem, nie trzeba oczekiwać w kolejce w otoczeniu kichających osób. Taka recepta online ważna jest przez 30 dni. Ważne jest to, że może zostać zrealizowana w każdej aptece.

Jak wystawiana jest e-recepta?

Aby otrzymać Ellaone e-recepta trzeba odbyć konsultację z lekarzem na odległość. Konsultacja, która poprzedza wypisanie Ellaone e-recepta jest płatna. Nie kosztuje to jednak zbyt wiele, około 50 zł. Recepta online Ellaone może zostać zrealizowana na podstawie indywidualnego kodu. Kod przesyłany jest wiadomością SMS. Recepta online Ellaone może zrealizować zarówno osoba, na którą recepta została wypisana, jak i osoba jej bliska.

Proces realizacji tej recepty niczym nie różni się od realizacji klasycznej recepty w formie papierowej. Co ważne, konsultacja z możliwością otrzymania recepta online Ellaone trwa krótko, na otrzymanie kodu czeka mniej więcej kwadrans.