Jak uzyskać receptę bez wizyty stacjonarnej w przychodni?

Jak uzyskać receptę bez wizyty stacjonarnej w przychodni?

Elektroniczna recepta zrewolucjonizowała rynek usług medycznych w Polsce. Stała się rozwiązaniem bardzo korzystnym dla pacjentów. Mimo początkowych obaw, dzisiaj elektroniczna recepta cieszy się dużym uznaniem. Dla wielu osób istotne jest to, że obecnie elektroniczna recepta może zostać wypisana zdalnie.

Recepty online: jak je otrzymać?

E-recepty można otrzymać na jednym z portali medycznych. Plusem tego rozwiązania jest to, że e-recepty wystawiane są w przeciągu kilku minut na podstawie wypełnionego formularza chorobowego. Osoby, które interesują e-recepty mogą formularz ten wypełnić w najbardziej dogodnym dla siebie czasie.

Pacjenci, którzy chcą otrzymać recepty muszą jeszcze tylko dokonać płatności. Cena konsultacji z receptą online wynosi około 50 zł. Formularz chorobowy, który muszą wypełnić osoby chcąc otrzymać recepty online weryfikowany jest przez doświadczonego lekarza.

Jak wykupić receptę online?

Recepty online realizuje się w taki sam sposób, jak klasyczne recepty elektroniczne. Oznacza to, że recepta przez internet może zostać wykupiona po podaniu składającego się z 4 cyfr kodu. Kod ten przesyłany jest e-mailem. Recepta przez internet może zostać zrealizowana w każdej stacjonarnej aptece.

Warto pamiętać, że platformy medyczne, na których można uzyskać receptę online na ogół nie mają podpisanych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Recepta przez internet umożliwia więc wykupienie leków wyłącznie za 100% odpłatnością. Recepta elektroniczna zachowuje ważność przez 30 dni.