Recepta elektroniczna bez wychodzenia z domu

Recepta elektroniczna bez wychodzenia z domu

Elektroniczna recepta jest rozwiązaniem stosunkowo młodym, ale już bardzo popularnym. Wkrótce po elektronicznych receptach wprowadzone zostały recepty online. Kiedy można z nich skorzystać?

Recepty online: na jakie leki można je otrzymać?

Recepty online to możliwość otrzymania recepty bez konieczności długiego oczekiwania na wizytę. Platformy medyczne, które umożliwiają otrzymanie recepty online są dostępne na wyciągnięcie ręki. Wypełnienie formularza zajmuje kilka chwil. Zbyt wiele czasu nie pochłania też jego weryfikacja. Recepta przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które:

  • chcą przedłużyć terapię wcześniej przyjmowanymi lekami;
  • potrzebują nowej recepty na leki zażywane na stałe;
  • chcą otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne lub tabletki dzień po.

Recepta przez internet wystawiana jest przez uprawionego lekarza w ciągu kilku minut. Recepta przez internet jest dostępna także dla osób nie posiadających Internetowego Konta Pacjenta.

Jak zrealizować receptę online?

Elektroniczna recepta realizowana jest na podstawie kodu i po podaniu numeru PESEL. W taki sam sposób realizowana jest recepta wystawiona online. Po weryfikacji zgłoszenia kod do wykupienia elektronicznej recepty online wysyłany jest na adres e-mail. E-recepty są ważne przez 30 dni od daty wystawienia.

Wypisane online e-recepty można zrealizować w każdej aptece. Platformy medyczne, na których można otrzymać e-recepty na ogół nie mają umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oznacza to, że recepty są płatne 100%.